• GRATULACJE!!!

• Serdecznie gratulujemy Emilce i Weronice oraz Antkowi  z "Żabek" za reprezentowanie naszego przedszkola i zdobycie I miejsca w konkursie "Zaczarowanej piosenki" zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 27 w Sosnowcu.

Brawo!!!

• Gratulacje!

• Ewuniu, serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu! 🥳💗
            Ewa zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym pt.: Jesień - kolorowa pora roku
             zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 34 w Sosnowcu.

• MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU;) I SESJA ŚWIĄTECZNA

• Drodzy Rodzice,

Informujemy, że w tym roku Mikołaj zawita do naszego przedszkola 5 grudnia o godzinie 9.00. Rozda prezenty zakupione z funduszy Rady Rodziców. Osoby, które nie wpłaciły składki, proszone są o dokonanie wpłaty 28 zł za Paczkę Mikołajkową na konto Rady Rodziców.

W tym dniu odbędzie się również ŚWIĄTECZNA SESJA ZDJĘCIOWA. Prosimy o odpowiedni ubiór dla dzieci, mogą mieć elementy mikołajkowe lub świąteczne: czerwony kolor, mikołajowe czapki, rogi renifera...

Nasze grupy zerówkowe z SP19 przychodzą do przedszkola na godzinę 9.30.

• Gratulacje!

• Serdeczne gratulacje dla Ewy z grupy Misie za zajęcie II miejsca w konkursie plastycznym pt.: Jesienne drzewo organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 51 w Sosnowcu 🥳♥️

• O ZDROWIU W "MUZIE" - ZAPROSZENIE

• Zapraszamy na spotkanie edukacyjne współorganizowane z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego dotyczące profilaktyki zdrowotnej dla mieszkańców Sosnowca.

Spotkanie odbędzie się 20.11.2023r. w godzinach od 14:00 do 15:30 w Sali Widowiskowo-Koncertowej „Muza” im. Władysława Szpilmana w Sosnowcu przy ul. Warszawskiej 2. Tematem spotkania będzie wykład dr n. med. Katarzyny Jankiewicz-Ziobro pn. „Leczenie otyłości a leczenie hipoglikemizujące  u chorych na cukrzycą typu 2 – który cel ważniejszy?”

• WARSZTATY EKOLOGICZNE

• W dniu 16 XI 2023 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia w ramach realizacji programu „LIFE – Śląskie. Przywracamy Błękit” Dzieci uczestniczyły w krótkiej pogadance, dlaczego warto dbać o czyste powietrze oraz obejrzały film edukacyjny pt: „Książę i Smog”. Następnie omówiono, jak ważne jest, aby dbać o otaczającą nas przyrodę, a wiedzę utrwalono poprzez malowanie ekologicznych kolorowanek. Na koniec każda grupa otrzymała między innymi plansze do gry, gdzie na poszczególnych polach są informacje o tym, aby oszczędzać wodę, co to są odnawialne źródła energii oraz co to jest recykling.

Dziękujemy Panu Grzegorzowi Wierzbickiemu - sosnowieckiemu ekodoradcy za przybycie do naszego przedszkola 🙂

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

• Drodzy Rodzice,

serdecznie zapraszamy na uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA:

• ZAJĄCZKI - 20.11.2023 o godzinie 9.30
            • JEŻYKI - 21.11.2023. o godzinie 9.30
        • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

• 10.11.2023 w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca odzyskanie niepodległości przez nasz kraj, w wykonaniu dzieci z grupy Wiewiórki. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny.
            Dzieci ubrane w odświętne stroje z kotylionami w barwach narodowych odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego, biorąc tym samym udział w akcji MEiN Szkoła do hymnu. Hymn został odśpiewany o symbolicznej godzinie 11:11.

Po zakończeniu części artystycznej zostały ogłoszone wyniki konkursu Kotylion patriotyczny:

I miejsca:
            Tomasz Kuczera (Misie)

Julianna Chyb (Sarenki)

Elena Dziedzic (Jeżyki)

Wyróżnienie:

Daniel Kowal (Kangurki)

Serdecznie gratulujemy!

Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie!

• WARSZTATY "EGZOTYCZNA PODRÓŻ"

• W dniu 22 listopada 2023 r. (środa) odbędą się warsztaty "Egzotyczna Podróż". Podczas warsztatów zawita do przedszkola 5-6 gatunków płazów, gadów i owadów. Poznamy ich naturalne środowisko, będziemy mieli okazję przekonać się, że zwierzęta te nie są takie straszne. Nauczymy się również, jak prawidłowo obchodzić się z tymi zwierzętami. Koszt warsztatów to 22 zł, płatne do 15 listopada do pani Kasi.