• KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

•

W dniach 9 - 20.12.2019. Rada Rodziców zorganizowała Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Udało się zebrać kwotę 1342,42 złotych

Serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie i hojność!

• WIGILIA PRZEDSZKOLNA - 17.12.2019.

• W dniu 17 grudnia 2019 roku obejrzeliśmy "Jasełka" przygotowane przez grupę Wiewiórek pod okiem pani Iwonki i pani Milenki. Swoim występem pięciolatki wprowadziły nas w magiczny świąteczny klimat. Piękne Anioły, Pastuszkowie i Trzej Królowie prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji.  Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i taneczne.

Na zakończenie pani dyrektor Beata Różycka  życzyła wszystkim  obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze.

Następnie cała społeczność przedszkolna złożyła sobie życzenia świąteczne i przełamała się opłatkiem. W tym dniu podano również wigilijny obiad.

• GÓRA GROSZA

•

W dniach od 25.11.2019. do 02.01.2020. bierzemy udział w akcji GÓRA GROSZA polegającej na zbieraniu monet o nominałach od 1 do 5 groszy.

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Prosimy o włączenie się w akcję, w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

• PRZEDSZKOLE NA MEDAL 2019

• 12 grudnia 2019 roku delegacja reprezentująca nasze przedszkole w składzie: pani dyrektor Beata Różycka oraz przedstawiciele Rady Rodziców panie Sylwia Kuchnio i Magdalena Zabielska, uczestniczyła w Gali uhonorowania laureatów Plebiscytu Dziennika Zachodniego PRZEDSZKOLE NA MEDAL 2019.

Informujemy, że Przedszkole Miejskie nr 47 zajęło I miejsce

w kategorii PRZEDSZKOLE ROKU W SOSNOWCU!!!

Otrzymane nagrody to vouchery na:

1. Niesamowity spektakl Pana Magicznego

2. Zestaw zabawek od firmy WADER

3. 3000 zł na kampanię reklamowo - promocyjną w mediach Polska Press

Z całego serca dziękujemy Radzie Rodziców za docenienie naszej pracy i zgłoszenie placówki do konkursu, jak również za wszystkie oddane głosy.

Państwa życzliwość, entuzjazm i zaangażowanie przyczyniły się do tego sukcesu.

DZIĘKUJEMY!!!

Otrzymany zestaw zabawek firmy WADER:

• MIKOŁAJ

• W związku z tym, że w bieżącym roku wszystkie dzieci z naszego przedszkola były grzeczne, 6 grudnia  zawitał do nas Św. Mikołaj;) A że był trochę nieśmiały, najmłodsi musieli go zachęcić do rozdania im prezentów wierszem i piosenką:)

By mieć pamiątkę z tego spotkania, wszyscy zrobili sobie zdjęcie z Mikołajem;)

Paczki mikołajowe zasponsorowała Rada Rodziców, a słodki dodatek firmy: "Hurtownia Mrożonek i Lodów Capri" oraz "Hurtowe Centrum Dystrybucyjne Stawiki". Dziękujemy!!!

• WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI

• Serdecznie dziękujemy Rodzicom za udział i pełne zaangażowanie w akcję zbiórki elektrośmieci.

Zebraliśmy 735 kg sprzętu elektrycznego i elektronicznego, za który otrzymaliśmy bon o wartości 147 zł do wykorzystania na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych.

Wybraliśmy linę do przeciągania i skakanki.

Szczególne podziękowania dla mamy Filipka z Zajączków:)