• TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

• We wtorek 7 czerwca 2022 r. w przedszkolu odbędzie się teatrzyk pt.: "Wiosenna pobudka":

• godzina 9.00 - Zajączki, Jeżyki, Misie i Sarenki
            • godzina 10.00 - Tygryski, Kangurki, Wiewiórki, Biedronki, Żabki

Koszt przedstawienia (2x 350 zł) zostanie pokryty z funduszy Rady Rodziców.

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• Informujemy o terminach spotkań z rodzicami:

• 30 maja 2022 roku (poniedziałek) o godzinie 17.00 grupa Wiewiórki
            • 6 czerwca 2022 roku (poniedziałek) o godzinie 17.00 grupy: Zajączki, Jeżyki, Misie, Sarenki, Kangurki.

Celem zebrań będzie przedstawienie wyników obserwacji końcowej dzieci oraz podsumowanie roku szkolnego.

Prosimy, by na spotkanie przybył tylko jeden rodzic lub opiekun prawny.

• WYCIECZKA DO ZAGRODY ŻUBRÓW W PSZCZYNIE

• W dniach 23 i 24 maja 2022 roku odbędzie się wycieczka do ZAGRODY ŻUBRÓW W PSZCZYNIE:

• 23.05.2022. - Wiewiórki, Kangurki, Sarenki, Misie
            • 24.05.2022. - Tygryski, Żabki, Biedronki

Koszt wycieczki to 27 zł - prosimy o wpłacanie do 13.05.2022. pani Kasi (w budynku przedszkola) oraz pani Ewie (w budynku SP19)

Przejazd autokarem zostanie pokryty z funduszy Rady Rodziców.

Trwająca 90 minut lekcja będzie niezapomnianą okazją do spotkania się „oko w oko” z królem puszczy oraz poznania wielu innych gatunków zwierząt, które zamieszkują zagrodę, m.in. muflonów, jeleni, danieli i saren.

• WARSZTATY "AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU"

• Dnia 11.05.2022. (środa) odbędą się warsztaty edukacyjne z zakresu higieny jamy ustnej oraz przegląd uzębienia dzieci.

Prosimy Rodziców o wybranie pakietu, podpisanie zgód na badanie i dostarczenie ich w terminie do 06.05.2022. oraz wpłacenie kwoty wybranego pakietu - pani Kasi (w budynku przedszkola) lub pani Ewie (w budynku SP19)

(formularz zgody do pobrania w przedszkolu lub poniżej)

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• Informujemy, że 27.04.2022. (środa) w grupach 6-latków odbędą się zebrania z rodzicami:

• godzina 16.30. - Tygryski
            • godzina 17.00. Biedronki
            • godzina 17.00. Żabki

Celem spotkania będzie przekazanie Państwu dokumentu "Informacja o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej".

Zebrania w pozostałych grupach odbędą się w maju, o terminach zostaną Państwo poinformowani w najbliższym czasie.

• DNI OTWARTE W ZESPOLE SZKÓŁ MUZYCZNYCH W SOSNOWCU

• Serdecznie zapraszamy na dni otwarte naszej szkoły, które odbędą się 20 kwietnia oraz 16 maja w godzinach 16.00-18.00. W ramach dni otwartych będą możliwe obserwacje zajęć, konsultacje z Pedagogami, aktywny udział w lekcjach rytmiki, zapoznanie się z rozmaitymi instrumentami i ofertą edukacyjną naszej szkoły.

Wszelkie informacje na stronie www.zsmsosnowiec.pl

Czekamy na Was!

Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu

• KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

• Zapraszamy do udziału w konkursie!

REGULAMIN KONKURSU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

„ŚPIEWAMY DLA POLSKI”

CELE KONKURSU:

- popularyzacja pieśni patriotycznych

-  wspieranie wychowania patriotycznego dzieci poprzez formy aktywności artystycznej

- integracja środowisk przedszkolnych

ORGANIZATOR:

Przedszkole Miejskie nr 47 w Sosnowcu,

ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 92

TERMIN:

Konkurs adresowany jest do wszystkich grup wiekowych (od 3 do 6 lat) i trwa do 29.04.2022r.

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE:

1. W Konkursie Piosenki Patriotycznej mogą uczestniczyć dzieci z sosnowieckich przedszkoli.
            2. W konkursie może wziąć udział trzech wykonawców z jednego przedszkola: soliści lub zespoły.

3. Jeden uczestnik lub zespół może zaprezentować jeden utwór.

4. Dobór repertuaru jest dowolny zgodny z tematem konkursu.

5. Uczestnik może śpiewać z podkładem muzycznym.

6. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie nagrania na adres: konkurspm47@gmail.com do dnia 29 kwietnia 2022r.
            W treści maila prosimy umieścić następujące informacje: tytuł wykonywanej pieśni, imię i nazwisko wykonawcy/wykonawców, wiek, adres placówki, imię i nazwisko opiekuna.

OCENA:

1. Organizator powoła Komisję Konkursową, która oceniać będzie dobór repertuaru, walory głosowe, muzykalność, interpretację wybranej piosenki, osobowość sceniczną uczestników konkursu oraz ogólny wyraz artystyczny.
            2.  Zwycięzcy 1, 2, 3 miejsca otrzymają nagrody oraz dyplomy.
            3. Podczas konkursu w sprawach merytorycznych decyduje Jury.
            4. Wysłanie nagrania na konkurs będzie uważane za uznanie warunków regulaminu, wyrażenie zgody na publikowanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 28.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883) oraz przeniesienie praw autorskich w całości na rzecz Miejskiego Przedszkola Nr 47 w Sosnowcu.

TERMIN ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU:
             05.03.2022r. -  na stronie internetowej przedszkola.

Oranizatorzy:

mgr Sylwia Flakiewicz

mgr Katarzyna Ograbek

mgr Anna Sobczyk

• GRATULACJE DLA KAROLKA!

• Gratulujemy Karolkowi z grupy „SARENKI”, który zajął I MIEJSCE w konkursie pt. SAŁATKA OBRAZKOWA zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 29 w Sosnowcu

• PROŚBA DO RODZICÓW!

Ze względu na bezpieczeństwo dzieci podczas przyprowadzania i odbierania ich z przedszkola, zwracamy się z ogromną prośbą, by przed wejściem do szatni zarejestrować przyprowadzane i odbierane dzieci, poprzez zeskanowanie kodu z karty do systemu TIK-TAK (którą otrzymaliście Państwo na początku roku szkolnego) oraz zgłaszanie pani dyżurującej w holu.

Prosimy również, o sprawne i szybkie ubieranie dzieci w szatni i niezwłoczne opuszczanie budynku, by nie tworzyć tłoku i niepotrzebnego zamieszania oraz umożliwić innym rodzicom dostęp do szafeczek dzieci.