• PRZEDSZKOLE MIEJSKIE nr 47 w Sosnowcu

Przedszkole powstało w 1981 roku. Ze względu na zdobiący frontową ścianę malunek, którego pomysłodawcą była pierwsza dyrektor - pani Henryka Chołdyk, potocznie nazywane jest "Słoneczkiem".

Zlokalizowane  jest przy ulicy Piłsudskiego 92 w centrum dużego osiedla w dzielnicy Stary Sosnowiec, w pobliżu głównej trasy komunikacyjnej. Mieści się w wolnostojącym  jednopiętrowym budynku oraz w dobudowanym w roku 2017 parterowym segmencie. Całość otacza duży ogród z nowoczesnym placem zabaw.

Przedszkole przystosowane jest do przyjęcia 175 dzieci w wieku od 3 do 6 lat w siedmiu salach dydaktycznych oraz 50 dzieci sześcioletnich w oddziałach przedszkolnych znajdujących się w Szkole Podstawowej nr 19.

Sale zajęć są przestronne, słoneczne i dostosowane do potrzeb dzieci, wyposażone w atestowane, nowoczesne meble  oraz pomoce dydaktyczne i zabawki.

Oprócz pomieszczeń dydaktycznych posiadamy: szatnię dla dzieci, pomieszczenia biurowe, salę rekreacyjną, pokój do zajęć logopedycznych i terapii pedagogicznej, pomieszczenia kuchenne i gospodarcze.

Kuchnia samodzielnie przygotowuje urozmaicone i zdrowe zbilansowane posiłki dla dzieci z uwzględnieniem indywidualnych wymagań dietetycznych (choroby, uczulenia).

Przedszkole jest czynne w godzinach od 6:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku z wyjątkiem przerwy wakacyjnej w lipcu lub sierpniu, określonej w arkuszu organizacyjnym pracy przedszkola.

Aby osiągnąć cele wychowania przedszkolnego wspomagamy rozwój, wychowujemy i kształcimy dzieci we wszystkich obszarach  działalności  edukacyjnej przedszkola.

Stosujemy różnorodne aktywne metody pracy przy zmieniającej się przestrzeni edukacyjnej, wspieramy dzieci i zapewniamy każdemu dziecku podmiotowe traktowanie oraz dbamy o jego wielostronny rozwój.

Działalność naszego przedszkola  wiąże się z mottem prof. B. Rocławskiego:

W dzieciństwie niewiele zależy od nas,

wiele zaś od tych, którzy są z nami

FUNKCJĘ DYREKTORA PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 47 W SOSNOWCU PEŁNILI:

1981 - 1996    Henryka Chołdyk

1996 - 2014    Małgorzata Trzaska