• Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 mieści się w Sosnowcu przy ulicy Piłsudskiego w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3.

Rejon działania poradni obejmuje następujące dzielnice Sosnowca: Sosnowiec Centrum, Pogoń, Stary Sosnowiec, Milowice, Jęzor, Dębowa Góra, Sielec.

Z pomocy poradni mogą korzystać: dzieci i młodzież do czasu ukończenia nauki szkolnej, ich rodzina i opiekunowie, nauczyciele i wychowawcy szkół, przedszkoli i innych placówek edukacyjno-wychowawczych, pracownicy innych instytucji zajmujących się rodziną.

Celem poradni jest udzielanie dzieciom i młodzieży pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym pomocy logopedycznej, pomocy w wyborze kierunku kształcenia i zawodu, a także udzielanie rodzicom i nauczycielom pomocy psychologiczno-pedagogicznej, związanej z wychowywaniem i kształceniem dzieci i młodzieży.

Termin spotkania w poradni należy wcześniej umówić osobiście bądź telefonicznie. Zaleca się, żeby na pierwszą wizytę w poradni zabrać ze sobą wszystkie dotychczasowe wyniki badań lekarskich (np. wypisy ze szpitala, orzeczenia o niepełnosprawności) lub psychologicznych oraz Książeczkę Zdrowia dziecka.

Konieczny jest numer PESEL dziecka.

Zaproszenie do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

GODZINY PRACY PORADNI

Poradnia jest czynna

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 18.00

czynny jest sekretariat, na terenie poradni pracują specjaliści z dziećmi i ich rodzinami.

Sekretariat jest czynny

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 15.30

w tym czasie można umawiać (lub odwoływać) terminy spotkań oraz pobierać wnioski i odbierać wydawane przez poradnię dokumenty, po godzinach pracy sekretariatu umawianie terminów i odbieranie dokumentów może być utrudnione.

•  Potrzebujesz - zadzwoń lub napisz

telefony do specjalistów PPP nr 1 w Sosnowcu