• PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA NR 1

• Konsultacje telefoniczne ze specjalistą - psychologiem  dla rodziców dzieci przedszkolnych w wieku od 3 do 7 lat.

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów, którzy borykają się z trudnościami wychowawczymi lub mają wątpliwości dotyczące rozwoju swoich pociech do udziału w drugiej edycji konsultacji z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Sosnowcu. Konsultacje będą miały charakter 30- minutowej rozmowy telefonicznej w celu rozeznania problemu i zaproponowania dalszych możliwych form pomocy.

Konsultacje odbędą się dnia 8.03.2021 roku w formie telefonicznej w godzinach od 14.00 do 18.00. Obowiązują zapisy pod nr telefonu: 32 266 14 71.

Zapraszamy do kontaktu!

Marta Miklasińska

dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Sosnowcu

tel/fax 32 266 14 71

• Ogólnopolski Konkurs Matematyczno - Plastyczny

• Serdecznie gratulujemy Leonkowi z grupy Wiewiórki zajęcia I miejsca
            w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno - Plastycznym pt.:
            " Wesoła matematyka - świat figur"
            organizowanym przez
            Przedszkole Numer 43 w Lublinie.

Leonku, życzymy Ci wielu dalszych sukcesów! Gratulujemy!

• REKRUTACJA 2021/2022

• Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2021/2022 rozpocznie się 01.03.2021.

Składanie wniosków przez rodziców możliwe będzie przez elektroniczny serwis rekrutacyjny:

od 1 marca 2021 r.  od godz. 12.00 do dnia 10 marca 2021 r. do godz. 16.00.

Już teraz dostępne są tam najważniejsze informacje.

• AKCJA "WIRUSOOCHRONA"

• Informujemy, że nasze przedszkole bierze udział w  wojewódzkiej Akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Wirusoochrona” zorganizowanej przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sosnowcu.

Głównym celem akcji jest:

• Promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy, w tym: budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, nauczenie dzieci prawidłowego mycia rąk;
            • Zachęcenie i zwrócenie uwagi na rolę szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej formy zapobiegania rozprzestrzenianiu się wielu chorób zakaźnych;
            • Zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.
        • REKRUTACJA 2021/2022

• Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 47 w Sosnowcu informuje, iż od dnia 01.03.2021 – 10.03.2021 odbywać się będzie rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2021/2022 zgodnie  z  Zarządzeniem nr 28  Prezydenta Miasta Sosnowca z dnia 29 stycznia 2021 r.

Na stronie internetowej naszego przedszkola oraz Urzędu Miasta pojawi się link z adresem strony, na której dostępny będzie elektroniczny wniosek.

Rodzicom, których dzieci uczęszczają do przedszkola,  od 08.02.2021. wydawane będą DEKLARACJE WOLI KONTYNUOWANIA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO (dostępne również w linku poniżej)

Termin złożenia wypełnionej deklaracji upływa w dniu  19.02.2021.

Brak dostarczenia deklaracji we wskazanym terminie, jest jednoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

• SESJA ZDJĘCIOWA

• Decyzją Rady Rodziców w naszym przedszkolu odbędą się sesje zdjęciowe:

1. 02.03.2021. (wtorek) - TABLO  - dla dzieci z grup Biedronki i Żabki oraz sesja z okazji Dnia Mamy i Taty (dobrowolny zakup zdjęć) - dla wszystkich dzieci. Godzina 9.00. w budynku przedszkola, następnie fotograf przejdzie do "0" w SP19.

2. 03.03.2021. (środa) - WIOSENNO-ŚWIĄTECZNA - dla wszystkich dzieci (dobrowolny zakup zdjęć). Pani fotograf prosi o kolorowy ubiór dzieci. Godzina 9.00. w budynku przedszkola,  ok. 12.15. (po obiedzie) w budynku SP19.

• PROŚBA DO RODZICÓW!!!

• Drodzy Rodzice,

Ze względu na bezpieczeństwo dzieci (i zdrowie naszych pracowników) bardzo prosimy, by osoby przychodzące po dzieci odbierały je "z rąk" personelu przy wejściu do przedszkola a  nie czekały w samochodzie.

Często zdarza się, że pracownik jest zmuszony do wyjścia z dzieckiem z budynku i "szukania" rodzica w aucie. Niedopuszczalna jest również sytuacja, by dziecko samo poruszało się po parkingu.

Liczę na Państwa zrozumienie i odpowiedzialność.

Beata Różycka

• KONKURS PIOSENKI

• Miło nam poinformować, że Zosia F. i Alicja H. z grupy „JEŻYKI”  zajęły I MIEJSCE  w międzyprzedszkolnym konkursie piosenki   pt. „Kocham Babcię i Dziadziusia” zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 7 w Sosnowcu (kategoria wiekowa 3-4latki).

GRATULUJEMY!!!

• WOŚP 31.01.2021.

• Składamy serdeczne podziękowania za wpłaty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do puszki w naszym przedszkolu wrzucono w sumie 614,45 zł.

Bardzo dziękujemy!!!