• AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU

•

13 i 16 grudnia 2019 roku w przedszkolu odbyły się bezpłatne warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki jamy ustnej, które miały na celu:

• Naukę prawidłowej higieny jamy ustnej i zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci.
            • Przygotowanie najmłodszych pacjentów do pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym.
            • Szerzenie wśród Rodziców świadomości jak ważne jest zdrowie mleczaków dla prawidłowego rozwoju uzębienia stałego.

• Przedszkolny Grant Obywatelski

•

Przedszkole Miejskie nr 47 w Sosnowcu bierze udział w III edycji Przedszkolnego Grantu Obywatelskiego w Sosnowcu. Szczegóły pod poniższym linkiem.

WYNIKI GŁOSOWANIA:

Informujemy, że na zgłoszone w Przedszkolu Miejskim nr 47 projekty głosowało 139 osób, a zebrane punkty rozłożyły się następująco:

1. Dywanowy zawrót głowy    -  28 głosów
            2. Zdrowo na sportowo          -  50 głosów
            3. Zanurz się w kolorach       -  16 głosów
            4. Kąciki przedszkolne           -  39 głosów
            5. Nasza mała Ojczyzna          -  6 głosów

Zwycięski projekt "Zdrowo na sportowo" zostanie zrealizowany w 2020 roku.  Kwota przeznaczona na jego wykonanie to 4 054 zł.

Dziękujemy za wszystkie oddane głosy!!!

• TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

• W dniu 22.11.2019. odbyło się przedstawienie pt.: "Przygody Technoludka". Mali widzowie przekonali się w jakie tarapaty można wpaść, gdy telefon czy komputer staną się ważniejsze niż relacje z innymi ludźmi. Na szczęście na zmiany nigdy nie jest za późno. Wystarczy tylko pamiętać, że żadne urządzenie nie zastąpi przyjaciela i mądrze oraz z umiarem korzystać z nowoczesnych technologii.

• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

•

12 listopada 2019 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Niepodległości. Dzieci i panie z grupy Kangurków w ciekawy sposób opowiedziały historię odzyskania przez Polskę wolności. Na zakończenie wszyscy zaśpiewaliśmy hymn.

• WYNIKI KONKURSU NA NAJCIEKAWIEJ I NAJZABAWNIEJ OZDOBIONĄ DYNIĘ:)

• I MIEJSCE

Wojciech Michalski  - "Tygryski"

Hanna Orda - "Zajączki"

Amelia Ziółkowska - "Kangurki"

WYRÓŻNIENIA NALEŻĄ SIĘ WSZYSTKIM DZIECIOM
            I ICH RODZICOM,
            A W SZCZEGÓLNOŚCI CHCEMY WYRÓŻNIĆ:

Basię Zgrzywę - "Sarenki"

Adama Skoropackiego - "Tygryski"

Antosia Czyszczoń - "Misie"

Jakuba Studnickiego - "Kangurki"

Joannę Engelking - "Jeżyki"

GRATULUJEMY!!!

• Akcje i konkursy

•

Zachęcamy do udziału w zbiórkach i akcjach charytatywnych, w których uczestniczy nasze przedszkole:

• "Lek(k)o nakręceni" - zbieranie nakrętek, które zostaną wymienione na leki dla malutkiej Poli Piwowarczyk podopiecznej Stowarzyszenia LIVER

•  "Zbieramy zużyte baterie" -  zbiórka zużytych baterii uczy postaw proekologicznych i pokazuje, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne.

• "Wszystkie dzieci zbierają ELEKTROŚMIECI" - do 15 listopada 2019 r. zbieramy: komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV, AGD, itp... Miejsce zbiórki: Plac przedszkolny: trawnik obok pojemników na śmieci. Dzięki zbiórce przedszkole może doposażyć się w sprzęt sportowy lub biurowy.

• "Zbiórka darów dla zwierząt ze schroniska" - kształtowanie pozytywnych postaw dzieci wobec zwierząt

• "Pola nadziei" - celem akcji jest szerzenie idei opieki hospicyjnej i wolontariatu, uwrażliwianie lokalnego społeczeństwa, dzieci i młodzież, na potrzeby osób nieuleczalnie chorych, starszych, samotnym, niesamodzielnych, wszystkich, którzy potrzebują naszej pomocy.