• Dzień otwarty - adaptacja dla dzieci nowoprzyjętych
      • Zapraszamy nowe dzieci, które zostały przyjęte na rok szkolny 2024/2025, na zajęcia otwarte, w dniu 03.06.2024. o godzinie 16.00.
      • KONKURS "ZBIERAMY ZUŻYTE BATERIE"
      • Prosimy o przynoszenie zużytych baterii
      • Bardzo prosimy o włączenie się do akcji zbierania nakrętek dla NATALII RÓŻYCKIEJ - podopiecznej FUNDACJI NIEINNI.
        • KAMPANIA EDUKACYJNA

W naszym przedszkolu rusza Kampania edukacyjna dotycząca profilaktyki chorób odkleszczowych pod hasłem „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”.

Celem kampanii jest propagowanie podstawowych zasad ochrony przed kleszczami, edukacja w zakresie prawidłowego usuwania kleszcza, zwiększenie społecznej świadomości w zakresie profilaktyki chorób przenoszonych przez kleszcze, zwiększenie wiedzy na temat szczepień ochronnych jako skutecznej metody profilaktyki kleszczowego zapalenia mózgu.

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

Zapraszamy na zebranie Rodziców dzieci z grup Biedronki i Żabki, które odbędzie się 26.04.2023 (środa) o godzinie 17.00 w budynku SP19.

Celem spotkania będzie przedstawienie informacji o gotowości szkolnej dzieci 6-letnich.

• PODZIĘKOWANIE

Kolejne zajęcia w ramach realizacji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców” dotyczyły tematu „Kosmiczna przygoda”.

W czasie zajęć dzieci poznały pojęcia kosmos i wszechświat; dowiedziały się czym jest „Droga mleczna”; poznały planety „Układu Słonecznego”; poznały postać Mikołaja Kopernika oraz postać jedynego Polaka, który poleciał w kosmos.

• NA LUDOWĄ NUTĘ

W dniu 14 kwietnia 2023 roku w naszym przedszkolu odbył się przegląd piosenek i tańców ludowych "Na ludową nutę...". Każda grupa prezentując taniec lub piosenkę ukazała piękno naszego kraju ukryte w muzyce ludowej.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów, wychowawcom za artystyczne przygotowanie dzieci, personelowi obsługi za wsparcie techniczne, a gościom za uświetnienie dzisiejszego dnia swoją obecnością!

• DZIĘKUJEMY!!!

Ogromnie dziękujemy Pani Anastasii i jej rodzinie za tak miłe i wzruszające słowa.

Cieszymy się, że cała nasza przedszkolna społeczność pomogła Państwu przetrwać ten trudny czas.

Ewie i Nikoli życzymy pokoju, uśmiechu i bezpiecznego beztroskiego dzieciństwa!

• PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA NR 1

Szanowni Państwo,

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Sosnowcu serdecznie zaprasza rodziców dzieci, rozpoczynających w roku szkolnym 2023/2024 realizację obowiązku szkolnego, do udziału w bezpłatnych konsultacjach organizowanych na terenie PPP nr 1 w dniu 30.03.2023r.

Podczas 30 minutowych indywidualnych konsultacji rodzice będą mogli omówić swoje spostrzeżenia i wątpliwości dotyczące rozwoju swojego dziecka i jego gotowości do rozpoczęcia nauki w szkole.

• KONKURS "NAJPIĘKNIEJSZA MARZANNA"

ZACHĘCAMY DZIECI

WRAZ Z RODZICAMI

DO UDZIAŁU W KONKURSIE

"Najpiękniejsza Marzanna”

REGULAMIN WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNEGO

KONKURSU PLASTYCZNEGO

„NAJPIĘKNIEJSZA MARZANNA"

1. Cele konkursu
            Wykonanie kukły „Marzanny" symbolizującej odchodzącą zimę.
            Zapoznanie z obrzędami ludowymi.
            Rozwijanie zainteresowań tradycjami ludowymi.
            Rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej.
            Stworzenie możliwości do wspólnego działania dziecko-rodzic .
            2. Zasady uczestnictwa
            Udział biorą dzieci ze wszystkich grup wiekowych.
            Kukła powinna być wykonana z materiałów ekologicznych (słoma, siano, elementy drewniane, bibuła, papier itp.)
            3. Czas trwania konkursu
            Wykonaną Marzannę należy dostarczyć do 21 marca 2023 roku do nauczycieli poszczególnych grup.
            Prace zostaną nagrodzone dyplomami.

• REKRUTACJA - POTWIERDZENIE WOLI ZAPISU

W dniu 15.03.2023. o godzinie 14.00. na drzwiach przedszkola zostanie udostępniona Lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia na rok szkolny 2023/2024.

W celu potwierdzenia woli przyjęcia, rodzice dzieci zakwalifikowanych zobowiązani są do wypełnienia i dostarczenia do placówki "Deklaracji korzystania z wyżywienia..." Druk deklaracji można pobrać poniżej lub w przedszkolu. Deklaracja powinna być podpisana przez obojga rodziców/opiekunów prawnych.

• ZAJĘCIA  LOGOPEDYCZNE
          • ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

Drodzy Rodzice,

informujemy, że od 15.03.2023 zajęcia logopedyczne będzie prowadziła pani Justyna Głowacka w dniach:

• wtorki 07.30-11.30
            • piątki 08.00-14.30