• Dzień otwarty - adaptacja dla dzieci nowoprzyjętych
      • Zapraszamy nowe dzieci, które zostały przyjęte na rok szkolny 2024/2025, na zajęcia otwarte, w dniu 03.06.2024. o godzinie 16.00.
      • KONKURS "ZBIERAMY ZUŻYTE BATERIE"
      • Prosimy o przynoszenie zużytych baterii
      • Bardzo prosimy o włączenie się do akcji zbierania nakrętek dla NATALII RÓŻYCKIEJ - podopiecznej FUNDACJI NIEINNI.
          • Gratulacje!

Serdeczne gratulacje dla Ewy z grupy Misie za zajęcie II miejsca w konkursie plastycznym pt.: Jesienne drzewo organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 51 w Sosnowcu 🥳♥️

• O ZDROWIU W "MUZIE" - ZAPROSZENIE

Zapraszamy na spotkanie edukacyjne współorganizowane z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego dotyczące profilaktyki zdrowotnej dla mieszkańców Sosnowca.

Spotkanie odbędzie się 20.11.2023r. w godzinach od 14:00 do 15:30 w Sali Widowiskowo-Koncertowej „Muza” im. Władysława Szpilmana w Sosnowcu przy ul. Warszawskiej 2. Tematem spotkania będzie wykład dr n. med. Katarzyny Jankiewicz-Ziobro pn. „Leczenie otyłości a leczenie hipoglikemizujące u chorych na cukrzycą typu 2 – który cel ważniejszy?”

• WARSZTATY EKOLOGICZNE

W dniu 16 XI 2023 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia w ramach realizacji programu „LIFE – Śląskie. Przywracamy Błękit” Dzieci uczestniczyły w krótkiej pogadance, dlaczego warto dbać o czyste powietrze oraz obejrzały film edukacyjny pt: „Książę i Smog”. Następnie omówiono, jak ważne jest, aby dbać o otaczającą nas przyrodę, a wiedzę utrwalono poprzez malowanie ekologicznych kolorowanek. Na koniec każda grupa otrzymała między innymi plansze do gry, gdzie na poszczególnych polach są informacje o tym, aby oszczędzać wodę, co to są odnawialne źródła energii oraz co to jest recykling.

• WARSZTATY "EGZOTYCZNA PODRÓŻ"

W dniu 22 listopada 2023 r. (środa) odbędą się warsztaty "Egzotyczna Podróż". Podczas warsztatów zawita do przedszkola 5-6 gatunków płazów, gadów i owadów. Poznamy ich naturalne środowisko, będziemy mieli okazję przekonać się, że zwierzęta te nie są takie straszne. Nauczymy się również, jak prawidłowo obchodzić się z tymi zwierzętami. Koszt warsztatów to 22 zł, płatne do 15 listopada do pani Kasi.

• WYNIKI KONKURSU

WYNIKI KONKURSU NA NAJCIEKAWIEJ I NAJZABAWNIEJ OZDOBIONĄ DYNIĘ:

I MIEJSCE:

Lena Kusztal - "Żabki"

II MIEJSCE:

Oleksander Ustymchuk - "Wiewiórki"

Marta Czapla - "Tygryski"

III MIEJSCE:

Franio i Michalinka Maciaszek - "Misie" i "Jeżyki"

Franio Iwański - "Jeżyki"

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA UDZIAŁ W KONKURSIE! KAŻDA DYNIA JEST JEDYNA, WYJĄTKOWA I PRZEPIĘKNA!

• GRATULACJE!!!

Brawo dziewczynki!!! 👏👏🥳🥳

• GRATULACJE!!!

Dwóch naszych wspaniałych artystów z grupy Sarenki - Jakub i Feliks - w minioną środę 25.10. 2023 r. wzięło udział w gali rozdania nagród w "Przystanku Otwartej Kultury Kazimierz". Chłopcy zdobyli wyróżnienie w konkursie „Kolorowy Zwierzak Odpadowy” zorganizowanym przez Panią Małgorzatę Pogodę-Mendakiewicz, MPGO Recykling w Sosnowcu oraz Fundację Artystyczną Indygo.

• KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS NA ''KOTYLION PATRIOTYCZNY''

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w konkursie na Kotylion Patriotyczny

Regulamin konkursu:

1. Konkurs skierowany jest do wszystkich dzieci uczęszczających do naszego przedszkola.
            2. Celem konkursu jest krzewienie postaw patriotycznych
        • KONKURS

SERDECZNIE ZAPRASZAMY,
            NASZE PRZEDSZKOLAKI WRAZ Z RODZICAMI
            DO UDZIAŁU W COROCZNYM KONKURSIE
            NA NAJCIEKAWIEJ I NAJZABAWNIEJ
            OZDOBIONĄ DYNIĘ !

PRACE NA KONKURS PRZYNOSIMY TYLKO W PONIEDZIAŁEK 30 X 2023r.

Cele konkursu:

• rozwijanie inwencji twórczej dzieci przez poszukiwanie różnorodn