• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny KREATYWNE DNI NIETYPOWE

•

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ROWERU​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

W październiku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Roweru. Dzieci z naszej grupy, to prawdziwi pasjonaci tego rodzaju aktywności., dlatego też 27 października 2023r w "Kangurkach" obchodziliśmy:

Dzień ROWERU!

Nauczyliśmy się rozpoznawać podstawowe części roweru oraz jak zachowywać bezpieczeństwo podczas jazdy. Przy okazji potańczyliśmy, pośpiewaliśmy, poćwiczyliśmy, a niektóre dzieci wykazały się umiejętnością czytania globalnego. Słowem: rowerowo było;)

DZIEŃ CHŁOPAKA

29 września 2023r w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka!

Tego dnia, działo się, a działo. Do pokonania był min. tor przeszkód, nie tylko sprawdzający szybkość, siłę czy zwinność, ale również umiejętność utulenia płaczącego maluszka;)

Od dziewczynek chłopcy otrzymali piękne laurki, od rodziców: coś do zabawy i myślenia, a dla wszystkich dzieci pyszności;)

Było super!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września 2023r! Ważna data! DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!

Ten dzień spędziliśmy na samych ulubionych zabawach dzieci! Królowały zabawy z chustą animacyjną i balonami! Śmiech, wrzawa, przyjaciele😻🎊🎈🎭 To najwspanialsza ZABAWA!

DZIEŃ KROPKI

15 WRZEŚNIA 2023r to oczywieście: Dzień KROPKI;) Przypomnieliśmy sobie opowieść o "Niezwykłej Kropce", pośpiewaliśmy, poskakalismy i....... wykropkowalismy kolorową kredą plac przed stadionem;)

Jednym słowem: dziś KROPKOWO było!

DZIEŃ CZARNEGO KOTA

W dniu 17 listopada 2023r "Kangurki" zmieniły się w zwinne, tajemnicze, czarne KOTKI;) Tego dnia obchodzimy Dzień Czarnego Kota.

Dużo zabaw muzycznych, ruchowych i matematycznych. A nawet szukanie "kota w worku" 😉

Ten dzień to, wszędzie słyszlny śmiech, miauczenie  i dużo dobrych emocji;)

DZIEŃ DINOZAURA

23 luty 2024r.

Tego dnia KANGURKI mogły zmienić się w paleontologów. Używając latarki szukały ukrytych w jajkach dinozaurów. Odczytywały nazwy prehistorycznych zwierząt, tańczyły i śpiewały o dinozaurach. Były też prehistoryczne opowieści. Swoją wiedzą dzieliła się nie tylko pani, ale też dzieci. Niektórzy wykazali się naprawdę rozległą wiedzą. Część dzieci wyraźnie zdziwiła się, że dinozaury żyją nadal wśród nas!

Na koniec każdy otrzymał odznakę paleontologa;)

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI

12 marca 2024r świętujemy Międzynarodowy Dzień Matematyki.

Z tej okazji zabawy matematyczne INACZEJ;) bo z WIATRAKIEM MATEMATYCZNYM. Podczas zabaw matematycznych z wykorzystaniem wiatraka uczymy orientacji w schemacie własnego ciała i przestrzeni, rytmów, kodowania, konstruowania gier. Kształtujemy umiejętności liczenia, dodawania, odejmowania, mierzenia. Wprowadzamy w świat pojęć geometrycznych. Ćwiczymy również koordynację, równowagę oraz sprawność manualną. Łączymy bodźce wzrokowe, dotykowe i ruch.

"ŚWIĘTO CZEKOLADY"

12 kwietnia 2024r obchodzimy Dzień Czekolady;) Dziś KANGURKI dowiedziały się skąd się bierze czekolada.

Tego dnia czekało na nas dużo matematycznych, czekoladowych wyzwań;) Odwiedził nas Czeko Miś, który zjadał w grze z kostką, tabliczki czekolady. Poza tym klasyfikowalismy, przeliczyliśmy i porównywaliśmy: wszystko czekoladowo. Nie zabrakło czekoladowych tańców i degustacji z zamkniętymi oczami. Mieliśmy tyle Czeko pyszności, że podzieliliśmy się z Tygrysami i Wiewiórkami;) a jeszcze został nam taki zapas w lodówce, że chyba przez miesiąc będziemy smakować;)

Dziękujemy też mamie Iwa za orginalne zdjęcia kakaowca;)