• STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH 02.2024

• PROCEDURA NIEBIESKIEJ KARTY 02.2024

• PROCEDURA ORGANIZOWANIA I UDZIELANIA POMOCY PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM nr 47 w SOSNOWCU

• REGULAMIN ORGANIZOWANIA SPACERÓW I WYCIECZEK

w Przedszkolu Miejskim nr 47 w Sosnowcu

Regulamin_spacerow_i_wycieczek(1).odt

PLACU ZABAW

1. Plac zabaw zlokalizowany w ogrodzie przedszkolnym jest terenem służącym zabawie i wypoczynkowi dzieci, w wieku od 2,5 do 7 lat, uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 47 w Sosnowcu.
        2. W czasie prowadzenia zajęć oraz po zamknięciu przedszkola obowiązuje bezwzględny zakaz przebywania na placu zabaw nieupoważnionych osób.
        3. Dzieci, wyłącznie pod opieką rodziców lub osób upoważnionych do ich odbioru, mogą korzystać z placu zabaw w godzinach od 15.00 do 17.00.
        4. Za szkody wyrządzone przez dzieci odpowiadają rodzice.
        5. Na terenie placu zabaw zabrania się:
        • zaśmiecania terenu
        • wprowadzania psów i innych zwierząt
        • wchodzenia na dachy i zwieńczenia konstrukcji
        • korzystania z huśtawek, karuzeli itd. przez więcej niż jedno dziecko z jednego miejsca
        • jazdy na rowerze
        • grania w piłkę i inne gry zespołowe
        • palenia papierosów, picia alkoholu i zażywania innych używek
        1. Za bezpieczeństwo wychowanków podczas pobytu na placu zabaw odpowiadają nauczyciele, pomoce nauczyciela i woźne pełniące w tym czasie opiekę nad dziećmi.
        2. Przed wyjściem na plac zabaw wychowawcy, pomoc nauczyciela, woźna mają obowiązek sprawdzić stan techniczny znajdujących się na placu urządzeń i zabawek; wszelkie nieprawidłowości należy zgłosić dyrektorowi, zabezpieczać lub w miarę możliwości usunąć z placu zabaw.
        3. Przed każdym wyjściem na plac zabaw nauczyciel zobowiązany jest przeprowadzić z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznego korzystania z dostępnych urządzeń.
        4. Pod żadnym pozorem na placu zabaw nie można zostawiać dzieci bez opieki.
        5. Na placu zabaw mogą być organizowane zabawy oraz ćwiczenia ruchowe, gimnastyczne, zawody; na potrzeby organizowanych zajęć może być wnoszony dodatkowy sprzęt.
        6. Podczas pobytu na placu zabaw dzieci mogą korzystać z toalety zewnętrznej wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
        7. O odbiorze dziecka z placu zabaw, rodzice oraz osoby upoważnione mają obowiązek powiadomić nauczyciela.
        8. Dziecko przebywające na placu zabaw w przypadku obecności rodzica, prawnego opiekuna lub osoby pełnoletniej pisemnie przez nich wskazanej pozostaje pod ich pełną opieką.
        9. Dyrektor Przedszkola nie ponosi odpowiedzialności za szkody i wypadki osób, które korzystają z placu zabaw i urządzeń stanowiących jego wyposażenie poza godzinami pracy przedszkola i nie przestrzegają zapisów niniejszego regulaminu.

TELEFONY ALARMOWE

Tel. Alarmowy: 112         Straż Pożarna: 998